Category

Lifestyle

Мајк Тајсон отвори канабис-кафуле во Амстердам

Легендарниот американски боксер, Мајк Тајсон, покажува дека добро се снаоѓа во бизнисот. „Челичниот Мајк“ сериозно почна да се бави со бизнис со марихуана во Калифорнија, а сега го шири својот бизнис и во Европа. Неодамна...

5 жени во канабис индустријата и нивната приказна

Во последните неколку децении расте женската инволвираност во претприемачки и лидерски позиции во разни видови области, со што доведе до тоа многу индустрии да се борат да најдат родова еднаквост, особено на лидерско ниво. Како...

Најпознатите модели на патиките на Nike во комбинација со коноп

Најпознатите модели на патиките на Nike – Air Max 1, Air Max 90 I Roshe Run уште во 2014 година добија нова, сосема поинаква урбана димензија со прекрасните принтови од 30 – тите и 70...

Како Nicolas Trainerbees ги тренира своите пчели за да произведуваат КАНАМЕД?

Сакаме од блиску да ви го претставиме французинот Николас Треинербис (Nicolas Trainerbees) којшто е тренер на „канабис пчели“. Со самото тоа тој создаде една сосема нова професија! Тренирањето пчели за да собираат екстракт од канабис...

Како марихуаната влијаела на американската џез музика?

Џезот и марихуаната пристигнале со насилство. Тоа е приказна во која сите можеме да се пронајдеме: омаложувањето, очигледно послабо дете се соочува со Голијат и открива дека душманите не се во право. Ова е приказната...

Европски престолнини на канабисот: Легално и достапно насекаде

Постојат неколку локации низ Стариот континент каде уживањето во чадот од марихуана е дел од културата како и пиењето италијанско кафе или француско вино. И додека во последниве години е постигнат значителен напредок во употребата...

Џим Белуши снима втора сезона од реалното шоу за одгледување марихуана “Growing Belushi”

Американскиот глумец Џим Белуши, многумина веројатно и не би го поистоветиле со Сет Роген, Снуп Дог или други познати „поддржувачи“ и уживатели на рекреативна употреба на веќе законски дозволените лесни дроги. Сепак, 67-годишниот комичар, заедно...

Топ 3 документарни филмови за канабис

Забава и едукација на едно место, ако ви треба одмор и опуштање ние ви препорачуваме топ 5 документарци за канабисот и неговата примена, кои што можете да ги погледнете и да го проширите вашето знаење...

Топ 3 книги за готвење со канабис

Може би сте изненадени, но во готвењето со канабис не се само вклучени познатите ‘brownies’. Многумина готвачи го користат канабисот како додатен вкус во најразлични јадења, или како завршна декорација.

Топ 3 готвачки шоуа со канабис

Ако сте љубители на готвењето и фанови на марихуаната, ние имаме одлични предлози за забавно готвење и по вкусна храна користејќи ја магичната билка ‘канабис’. Нејзиното конзумирање може да биде на многу начини, па затоа...
1 2